BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitleri Anma Günü

Aziz şehitlerimiz anısına ilçemizde bir dizi etkinlik düzenlendi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü

18 Mart Şehitleri Anma günü programı ilçemizde saat 09.30 da Atatürk Anıtı´na çelenk sunulmasıyla başladı. Günün anlam ve önemine dair, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Temel KILIÇ konuşma yaptı.

Atatürk Anıtı´ndaki programın ardından protokol üyeleri, gaziler ve şehit yakınları hep birlikte şehitlik ziyaretinde bulundular. İlçe Müftülüğü tarafından yapılan duaların ardından şehitliklere karanfiller bırakıldı.

Saat 10.30 da Gönen Belediyesi Konferans Salonu´nda Gönen Mustafa Uşdu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan program katılımcılara sunuldu. Öğrencilerin şiirler ve Çanakkale Savaşı´nı anlatan bir piyesle zenginleştirdiği program ilgiyle takip edildi. Protokol üyeleri program bitiminde programa emeği geçenleri tebrik ettiler ve karanfiller sundular. Program sonunda katılımcılara çavdar ekmeği ve üzüm hoşafı dağıtıldı.

 

Gönen Çarşı Camii´nde Gönen Müftülüğü tarafından şehitlerimiz ruhuna ithafen mevlid-i şerif okutuldu. Mevlit bitiminde Gönen Belediyesi tarafından Çarşı Camii önünde vatandaşlara Çanakkale Savaşı sırasında askerlerimizin erzağı olan çavdar ekmeği ve üzüm hoşafını dağıtıldı. 

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.