Haberler 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Gönen´de Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı

          Atatürk’e TBMM tarafından "millet mektepleri başöğretmeni" ünvanının verilişinin yıldönümü olan ve aynı zamanda Öğretmenler Günü olarak da kutlanan 24 Kasım, ilçemiz Gönen’de de bir dizi etkinlikle kutlandı. 


         Kutlamalar çerçevesinde yapılan ilk tören, göreve yeni başlayan öğretmenler için 22 Kasım Cuma günü yapılan "Yemin Töreni" oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen ve 13 yeni öğretmenin eğitim dünyasına adım attığı törende İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz günün önemi üzerine bir konuşma yaptı.


        Kutlamaların ikinci ayağında 24 Kasım Pazar günü saat 10.30’da, Cumhuriyet Alanında bulunan Atatürk Anıtına görevde bulunan öğretmenler adına İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi kondu ve saygı duruşunda bulunuldu.


        Aynı gün Gönen Belediyesi Konferans Salonu´ndaki program ise saat 11.00’de başladı. Gönen Mehmet Ahmet Genç Ortaokulu’nun hazırladığı programa ilçemizde görev yapan öğretmenlerimiz, emekli eğitimciler ve veliler katıldılar. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasından ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.


          İlimiz genelinde görev yapan öğretmenler arasında ikincisi düzenlenen “Canım Öğretmenine En Güzel Mektup Yazma Yarışması” nda, eseri ödüle layık bulunan katılımcılara ödülleri takdim edildi. Yarışmada birinciliği Sındırgı´dan Aslı Duman´ın "Rengahenk" adlı eser alırken, ikinciliği Gönen´den Özlem Fatma Zihnioğlu, "Bir Çocuk" adlı eseri, üçüncülüğü ise Balıkesir´den Çiğdem Yetimoğlu Yıldız, "Eylül" adlı eseriyle kazandılar. Yarışmacıların ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.


        Okul öğrencilerinin hazırladığı ve öğretmenleri konu alan kısa süreli tiyatro oyunu ve orotoryo, katılımcılar tarafından beğenilerek ayakta alkışlandı. 


        Etkinliklerinden devamında 25 Kasım Pazartesi akşamı yatsı namazından sonra Çarşı Camiinde ahirete intikal eden öğretmenlerin ruhuna atfen mevlid-i şerif okutuldu. 
 

 

 Yayın:26.11.2013 - Güncelleme:26.11.2013 - 16:04 - Görüntülenme:153