BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BENGİ Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eğitimde kalite yolculuğu olan Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) 2018-2019 Eğitim–Öğretim Yılı İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı, Kaymakam Sayın Faruk BEKARLAR’ ın başkanlığında 03 Ekim 2018 Çarşamba günü saat 09.30’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı  Salonunda yapıldı.  
BENGİ Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

Kaymakam Sayın Faruk BEKARLAR: Gelecek nesilleri değişen dünyaya uyumlu bireyler olarak yetiştirmeliyiz. Bir öğrencinin devletimize maliyeti yıllık yaklaşık 7.000.00 liradır. Bu harcamaların karşılığının alınması gerekmektedir. Üniversite yerleştirme sonuçlarının daha yukarı çıkarılması için herkes üzerine düşen görevi yapacaktır.

TANAP ilçemiz için bir kazanımdır. Konuyla ilgili özel gayret sarfettik ve emeklerimizin karşılığını aldık. İlçemizde 8 okulumuza yaklaşık 900.000.00 TL hibe çıkmıştır.

2018-2019 Eğitim–Öğretim yılında da okullarımızda haftada 2 gün 20 dakika okuma saati uygulamasına devam edilecektir. Bu okuma saatlerinde ilçemiz için önemli bir değer olan Ömer Seyfettin’i öne çıkaracak eserleri seçelim. İlçemizde Ömer Seyfettin Müzesi ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Aile ziyaretlerine devam edelim. Veliye mutlaka biz çocuğunuz için varız sizlerle birlikte çocuğun eğitimi için çalışmalıyız mesajı verilmelidir.

Bu yıl da tasarruf temalı çalışmalar, geri dönüşüm ile ilgili çalışmalar, değerler eğitimi ile ilgili tematik çalışmalar yapılacaktır. Analatik, sistematik ve sayıya dökülen projelerin yapılması gerektiğini bildirdi. Dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ: BENGİ’yi dört ana başlık altında  sayabiliriz. Bunlar; Akademik Başarı, Değerler Eğitimi, Sosyal-Kültürel-Sanatsal Faaliyetler, Okul Aile ve Toplum Çalışmalarıdır.

2017 2018 Eğitim Öğretim yılında; Hasanbey İlkokulu/Ortaokulu Öğrenci, öğretmen ve velileri tarafından hazırlanan Kitap Şenliği, Sanayi Ziyaretleri, Engelliler Programı, Toprağa Saygı Yürüyüşü, Deneme Sınavları, 12.000 Öğrenciye 12.000 Kitap Kampanyası, Bengi Kardeşliği, Gönen Spor Şenlikleri, Kariyer Günleri, Milli Egemenlik Yürüyüşü, Zeka Oyunları Yarışması, Halk Oyunları Şenliği, Gençlik Haftası, Geleceğin Genç Bilimcileri  projeleridir. Ayrıca okullarda Değerler Eğitimi, Okul-Aile-Toplum çalışmaları ile ilgili bir çok proje uygulanmıştır. Bu eğitim yılında da bu gibi projelere artırarak devam edilecektir. Ayrıca 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde TANAP, ilçemize bir ivme kazandıracaktır. Dedi.

Söz alan Belediye Başkan Yardımcısı Ziya DERMENCİ: BENGİ projesi ile ilgili ilçemiz okullarına geçtiğimiz yıl destek verdiğimiz gibi bu yılda destek vermeye devam edeceğiz. Dedi.

Toplantıda ayrıca Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Hüseyin DEMİRTAŞ, Spor 10’la Gelecek Projesi hakkında bilgi verdi. Önceki yıl iki okulda uygulanan projenin bu eğitim yılında ilçemizdeki tüm ilkokul ve ortaokullarda uygulanacağını, çocuk oyunlarının ve diğer sportif faaliyetlerin artarak devam edeceğini belirtti.

04-10-201804-10-2018

 

 

 

 

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.