BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI BAŞLADI.

Müdürlüğümüze bağlı resmî örgün ve yaygın eğitim kurumlarında öğrenim gören ve mezun öğrencilere yönelik olarak ücretsiz destekleme ve yetiştirme kursları başladı.
DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI BAŞLADI.

Gönen  İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ konu ile ilgili yaptığı açıklamada; Öğrencilerin Kurs merkezlerinde nitelik ve niceliğini artırmak, eğitim kalitesini yükseltmek  ve sınavlara hazırlanmalarını sağlamak amacıyla okullarında, mezun öğrenciler için de Gönen Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz kurslar başlatıldığını söyledi.

 

Destekleme ve yetiştirme kurslarına, örgün eğitimde okuyan ortaokul ve lise öğrencileri başta olmak üzere, açık öğretim okullarına kayıtlı ortaokul, lise öğrencileri  ile mezunların başvuru yaptığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ, “İlçemizde şu ana kadar  2700 öğrenci destekleme ve yetiştirme kurslarına müracaatta bulundu. 8.ve 12.sınıflarda % 75 civarında  öğrenci kurslarımıza başvuru yaptı. 22 kurs merkezinde  170 kadrolu, 26 ücretli öğretmen olmak üzere toplam 196 öğretmen görevlendirildi. TEOG -YGS/LYS sınavlarına hazırlanan öğrencilerin desteklenmesini sağlamaktayız. Bu kurslarda aylık denemeler yapılarak kazanımlar değerlendirilecektir. Öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz ile zaman, zaman bir araya gelerek değerlendirmeler yapacağız.

Ortaokul ve liselerin tamamında Destekleme ve yetiştirme kurslarının açılmış olması Gönen ilçesi açısından son derece başarılı ve sevindirici bir gelişmedir. Ben bu vesileyle bu kursların açılmasında emeği geçen okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve bu  kurslara yoğun ilgi gösteren velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.