BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ “Tercih Danışmanlığı Merkezlerini” Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ “TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Merkezlerini” ziyaret etti.  
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ “Tercih Danışmanlığı Merkezlerini” Ziyaret Etti.

TEOG ve LYS Tercih Danışmanlığı Hizmeti veren okulları ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ, burada tercih danışmanlığı hizmeti alan öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ: Öncelikle yapılan tercihlerin öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Yoğun geçen bir eğitim öğretim döneminin ardından 8. ve 12. sınıftaki çocuklarımızın tercih dönemindeyiz. 8. Sınıf öğrencilerimiz ortaöğretime geçiş için 14-24 Temmuz, 12. Sınıf öğrencilerimiz ise yükseköğretime devam etmek için 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklar. Bu dönem içerisinde çocuklarımız da velileri de biz de büyük bir heyecan yaşamaktayız. Bu süreçte çocuklarımızın doğru yönlendirilmesi için ortaokul ve liselerimizde  Tercih Danışmanlığı Hizmeti verilmektedir. Doğru tercih çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması ve daha başarılı olmalarında önemli bir adımdır. Bu nedenle Tercih Danışma Merkezlerinde verilen danışma hizmetini önemli buluyoruz. Gerek TEOG gerekse LYS tercihi yapacak öğrencilerimizin Tercih Danışma Merkezlerinden yararlanmalarını tavsiye ediyoruz. Yapılan ve yapılacak tercihlerin öğrencilerimize ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum. Tercih merkezlerinde özverili bir şekilde Tercih Danışmanlık Hizmeti veren tüm görevli öğretmenlerimize ve idarecilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

24-07-201724-07-201724-07-201724-07-2017

 

 

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.