BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ´ ın Dönem Sonu Mesajı

2018-2019 eğitim ve öğretim yılının 1. Dönemini geride bırakıyoruz. Bu dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.        
İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ´ ın Dönem Sonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Bugün emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi aldınız. Ders başarı durumunuz ne olursa olsun hayata her zaman olumlu bakan, çalışmaktan asla vazgeçmeyen bireyler olmalısınız. Önemli olan yarınlara hazırlandığınız bu günlerde eksiklerinizi görmeniz ve eksiklerinizi telafi etmek için gayretli bir şekilde çalışmaya devam etmenizdir. Sonuç ne olursa olsun; başarıya olan inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hiç yitirmeyin. Sizler bu ülkenin geleceğisiniz. Sizlerin varlığı bizim güç kaynağımızdır. Yarıyıl tatilinizi faydalı aktivitelerle değerlendirmenizi temenni eder, hepinize iyi tatiller dilerim.

Sevgili Velilerimiz;

Çocuklarımızın karne heyecanını içtenlikle paylaşıyoruz. Karneler çocuklarımızın kişilikleri, ilgileri, hedefleri ve hayalleri hakkında bize bilgi vermez. Dersleri hakkındaki genel durumlarını ifade eder. Bu nedenle çocuklarımızı sadece karnelerine bakarak değerlendirmemeliyiz. Çocuklarımızı milli, ahlaki, insanı ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyup, gelişmesini sağlayan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

Çocuklarınızın genel olarak başarılı olmaları, sizin desteğiniz ile mümkündür. Çocuğu için iyi bir gelecek planı yapan, eğitim durumunu takip eden, onu destekleyen ailelerin çocuklarının daha başarılı olduğu yaptığımız çalışmalarla ortaya çıkmıştır. Karne notlarının sorumluluğunu sadece çocuğa yüklemek doğru değildir. Çocuklarınızın notlarının telafisi her zaman mümkündür. Sizler, karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarınıza onları çok sevdiğinizi ve her durumda onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Çocuklarınıza desteğinizi gösterip iyi bir aile ortamı sağladığınızda, çocuklarınız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda başarıya ulaşacaklardır.

Sevgili Meslektaşlarım;

Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. 

                                                                                                                                        

                                                                                                                                İsmail YILMAZ

                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.