BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı.

Değerli Öğretmenler,

 

         Sizler, bireyi ve böylece toplumu biçimlendiren saygın bir mesleğin temsilcilerisiniz. Öğretmenlik, manevî doyumu hiçbir meslekte bulunmayan bir gönül uğraşıdır.

 

         Eğitim, bireyin kendinden başlayarak, yaşadığı toplumu ve doğayı değiştirip geliştirmesi yönünde yapılan etkinliklerin tümüdür. Eğitimin tüm toplumlar için geçerli evrensel amaçlarının başarıyla gerçekleştirilmesi, siz değerli öğretmenlerimizin üstün çabalarıyla mümkündür.

 

         Bireylerin davranışında kalıcı değişimler oluşturan siz öğretmenlerden isteğimiz; geleceğimizi biçimlendirecek olan çocuk ve gençlerimize verdiğiniz bilginin yanı sıra, onları eşitliğe inanan, ilkeli, erdemli bireyler olarak yaşama hazırlamanızdır.

 

         Bilgi çağı diye adlandırdığımız 21.yüzyıla ülkelerin insanlarına sundukları eğitimin niteliği ve niceliği yön verecektir. Toplumun her kesimine eğitim hizmeti sunan devletler bilgi çağının belirleyicileri olacaklardır. İşte bu noktada öğretmenlik mesleğinin önemi ortaya çıkmaktadır. Öğretmen sevgi, idealler, model olma ve değişim kavramlarının hayat bulduğu insan tipidir. İnsanları, karşınızdaki öğrenciyi sevmeden onları ideallerine taşıyamazsınız. Gelişen dünyadaki değişime duyarsız kalırsanız ideallerinize ulaşamazsınız. Bunların sonucunda topluma model olmaktan çıkarsınız.

 

         Öğretmenlerimiz hepimizde müstesna bir yer tutar. Toplumsal anlamda da böyledir. Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Öğretmen her şey değil ama her şeye açılan kapı olmalıdır.Toplumu dönüştürmek ve geliştirmek sizlerle mümkün olacaktır. Sizlerin aileyi, toplumu tanımanız sizlerin başarınızı perçinleyecektir.

     

         Yeri doldurulamaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Bu düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Mustafa Kemal Atatürk’ e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, görevlerini adanmışlık duygusuyla yerine getiren siz öğretmenlerimizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyor, 24 Kasım Öğretmenler gününü kutluyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum.

 

 

İsmail YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.