BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ'ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Ülkemizin geleceği, gözbebeğimiz, sevgili çocuklar

Okulların açılacağı günü sizler gibi hasretle beklediğimizi bilmenizi isterim. Öğretmenlerimiz ve çalışanlarımızla okulların duvarlarında çocuk seslerinin yankılandığı, okul bahçelerinin şenlendiği günlerin özlemini çekiyoruz.

Kıymetli evlatlarımız

Okullar taş duvarlardan ibaret yapılar değillerdir. Yaşayan, kültürü olan, hatıralar biriktirilen dinamik bir yapıdır. Okullar bayramlarda bayram coşkusunun doyasıya yaşandığı; vatan ve millet sevgisinin şiirlerle, şarkılarla, marşlarla haykırıldığı mekanlardır.

Bugün bizler Dünya üzerinde sadece Türk Çocuklarının sahip olduğu eşsiz bir bayramı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayacağız. Bu bayramda aynı mekanlarda olmasak da her 23 Nisan'da olduğu gibi yine aynı duyguları yaşıyor, paylaşıyor olacağız. Vatan ve millet sevgimizi yine ve her zamankinden daha güçlü haykıracağız.

O güzel paylaşımlarınızda milli egemenliği haykırırcasına şiirler şarkılar söylediniz. Bayram coşkusunu doyasıya yaşadınız ve Türk çocuğunun milli karakterini gösterdiniz. Bayram coşkusunun balkonlardan ve pencerelerden taştığını, sokaklarda yankılandığını, her bir evin okula dönüştüğünü herkese gösterdiniz.

Kıymetli çocuklarımız

Bu güzel ve anlamlı çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Bayram sevincinize yürekten katılıyorum. Milli duyguların coştuğu bu gün aynı zamanda mübarek Ramazan ayının arefesidir.

Bu anlamlı günde duamız, öğretmenlerimizin öğrencileriyle en kısa zamanda kuçaklaşmasıdır. Aminlerinizi duyar gibiyim sevgili çocuklar.

Sizi seviyoruz. Sevdiklerinizle daha sağlıklı ve güzel günler için devletimizin aldığı kurallara uymanızı sizlerden ve büyüklerinizden diliyoruz.

Evde Kal, Hareketsiz Kalma.

Allah'a emanet olunuz

 

 

İsmail YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.