BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Yayınladı.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Kıymetli Öğretmenler, Değerli Meslektaşlarım

 

         Sizler, bireyi ve nihayetinde toplumu biçimlendiren saygın bir mesleğin temsilcilerisiniz. 

         İçinde bulunduğumuz "Bilgi Çağı"nda, eğitim ve öğretimin yeri inkar edilemez. Bir toplumun ortaya koyduğu eğitim kalitesi diğer bir ifade ile eğitim ve öğretim sektörüne ve bu alanın asli unsuru olan öğretmenlerimize verdiği değer, o toplumun aynı zamanda gelişmişlik ve kalkınmışlık derecesi ile de yakından alakalıdır. Bu sebeple kültür, sanat, bilim, teknoloji ve ekonomi alanlarında kalkınmış ve ilerlemiş olmak hiç kuşku yok ki eğitim ve öğretim sorunlarını çözmüş toplum olmakla mümkün olacaktır.

         Eğitim, bireyin kendinden başlayarak, yaşadığı toplumu ve doğayı değiştirip geliştirmesi yönünde yapılan etkinliklerin tümüdür. Eğitimin tüm toplumlar için geçerli evrensel amaçlarının başarıyla gerçekleştirilmesi, siz değerli öğretmenlerimizin üstün çabalarıyla mümkündür. Öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de kalkınmanın ve daha büyük hedeflere doğru ilerlemenin anahtarı durumundadır.

         Dünyanın en kadim mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi ve geliştirilmesi, yarınlara aktarılması ve bütün mesleklerin ortaya çıkmasında hep lokomotif görevi görmüştür.

         Her birimiz için gözümüzün nuru, gönül bahçemizin gonca gülleri çocuklarımızı ve yarınlarımızın teminatı gençlerimizi; sevgi ve emekle işleyerek yarınlara hazırlayan, onların milli ve manevi değerlerinin gelişmesinde ve korunmasında aktif rol oynayan, bireysel farklıklılarını avantaja dönüştürebilen, ufku görebilmelerine liderlik eden ve onlara eğitim ışığı ile yol açıp, yol gösteren sevgili öğretmenlerimiz ;

         Sizleri sadece 24 Kasımlarda değil, yetiştirdiğiniz bahçenin binlerce çiçeğinden biri olarak hayatın her alanında kattığınız değerlerle bir ömür anacağız.

         Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlik mertebesine ulaşarak aramızdan ayrılan ve vefat eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, hizmetlerinin sonunda emekli olan, bu büyük aileye yeni katılan ve halen bu kıymetli görevi yürüten, yaptığı çalışmalarla değerlerimize değer katan, değerleri yaşatan, iz bırakan, bilgi ve hikmet sahibi, asalet ünvanlı mimarlar olarak ‘’Yeni Türkiye’’ geleceğinin inşasında örnek ve öncü olan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü yürekten kutlar,  sadece insan yetiştiren değil, “insan yetiştirecek insanı yetiştirme” gayreti ve şuurunda olan tüm meslektaşlarıma minnet ve şükranlarımı sunarım.

 

 

İsmail YILMAZ

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.