BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Rehberlik öğretmenlerine hizmetçi eğitim kursu

İlçemiz Rehberlik öğretmenlerine Bandırma Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde görevli formatör öğretmen tarafından 40 saatlik hizmetçi eğitim kursu verildi
İlçemiz Rehberlik öğretmenlerine hizmetçi eğitim kursu

Bu kursta;

Danışmanlık tedbiri uygulayan rehber  öğretmenlerinin Çocuk Koruma Kanunu uygulamaları, çocuk adalet sistemi hakkında bilgi sahibi olmaları, çocukla gerçekleştirilecek adli görüşmenin detaylarını öğrenmeleri, hakkında danışmanlık tedbiri kararı verilmiş çocuk ve anne babası/bakım vereni ile ön görüşme, planlama ve raporlama yapabilme becerisi geliştirmeleri ve örnek uygulamalar üzerinden kendi ihtiyaçlarına özgü psikososyal destek programları geliştirmeleri konusunda eğitim verildi.

Adli makamlarca verilmek üzere suça sürüklenen, korunma ihtiyacı olan ve mağdur çocuklar için koruyucu ve destekleyici tedbirler öngörülmüş olup  danışmanlık  ve eğitim tedbiri kararlarının uygulanmasında Bakanlığımızın da sorumluluğu belirtildi.

Danışmanlık tedbir kararları Bakanlığımızca rehberlik ve araştırma merkezleri ile okul rehberlik ve psikolojik danışma servislerinde görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar tarafından yürütüleceği anlatıldı.

Bu hizmeti sunan personelin mesleki yeterliliklerinin artırılması, danışmanlık tedbiri uygulamalarının kalitesinin artırılması ve hizmetlerde standardın sağlanması amacıyla   hazırlanan “Danışmanlık Tedbiri Uygulamaları El Kitabı”  tanıtıldı.

 

4 Kasım 2016 Cuma günü yapılan kapanış programına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YILMAZ ve şube müdürümüzü Fuat KILIÇASLAN da katıldı.

11-11-201611-11-2016

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.