BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Robotik ve Kodlama Atölyesi Açıldı

Yeni yüzyıl becerilerinin öğrencilere daha hızlı ve doğru bir şekilde kazandırılması amacıyla İlçemiz Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulunda Robotik ve Kodlama Atölyesi açıldı. 
İlçemizde Robotik ve Kodlama Atölyesi Açıldı

Yeni yüzyıl becerilerinin öğrencilere daha hızlı ve doğru bir şekilde kazandırılması amacıyla İlçemiz Şehit Abdullah Tayyip Olçok İmam Hatip Ortaokulunda Robotik ve Kodlama Atölyesi açıldı. 

Atölyede ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilerimizin “Robotik ve Kodlama” becerileri kazanması ve böylece teknoloji kullanımının bireysel ve toplumsal bir kazanıma dönüşmesi hedefiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde atölye çalışmalarına başlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ: "Bu atölye ile çocuklarımızın bilim heyecanıyla erken ve doğru yaşlarda buluşması sağlanarak, fen ve teknoloji, matematik ve mühendislik temelli derslerin yazılım-kodlama ile birleştirilmesi sağlanacaktır. Öğrenciler bu atölyede Scratch For Arduino, Arduino IDE, Mblock gibi programları kullanarak arduino kartlarını kontrol edeceklerdir.  Böylece çağın gereklerine daha erken ayak uydurmuş bir nesil ortaya çıkacaktır. Bu atölye süresince öğrencilerimiz mekanik sistemleri, sensörler ve motorları ile yazılım bilgilerini kullanarak çeşitli robotlar yapmaktadırlar. Derslerin başlangıç aşamasında temel elektronik bilgileri ve kodlama öğretilerek ilerleyen aşamalarda daha yenilikçi-yaratıcı projeler yapılacak ve ulusal yarışmalara katılım sağlanacaktır. İlk atölye çalışmaları ortaokul seviyesindeki öğrencilere verilerek, TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Proje Yarışmalarına hazırlık yapılmaktadır. Ayrıca bilgisayar ve denetleyici kontrollü cihazların hayatımızın her yerinde olduğundan, bu cihazları sadece kullanmak yerine yönlendirmek günümüzün önemli becerilerindendir. Bu becerileri kazanmak için yazılım ve robotik bilgilerinin çocuklarımıza erken yaşta verilmesi gerekmektedir. Açmış olduğumuz atölyenin hedefleri ile ilçemizdeki öğrenci ve öğretmenlere bu becerilerin hızlı şekilde kazandırılması sağlanacaktır." dedi.

 

 

30-11-201730-11-201730-11-201730-11-201730-11-2017

 

 

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.