BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuru Üzüm Dağıtımı Başladı.

Anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 02 Haziran 2015 tarihinden itibaren kuru üzüm dağıtımına başlandı.
Kuru Üzüm Dağıtımı Başladı.

Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine 02 Haziran 2015 tarihinden itibaren kuru üzüm dağıtımına başlanmıştır.

Kuru üzüm dağıtımının başlaması sebebiyle ilçemiz Eczacı İzzet Akçiçek İlkokulunda yapılan kuru üzüm dağıtımına İlçe Kaymakamı Hüseyin PARLAK, Gönen Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman DÖKMEN, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem ERYILMAZ, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ertan SOYLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ katılmışlardır. Kuru üzüm dağıtımı sırasında protokol üyeleri kuru meyve tüketim alışkanlığının önemini vurgulayan konuşmalar yapmışlardır.

 Kuru üzüm programı kapsamında İlçemizde 28 okulda toplam 3809 anaokulu ve ilkokul öğrencisine kuru üzüm dağıtımı yapılacaktır. Kuru üzüm; 02-12 Haziran 2015 tarihleri arasında haftada 2 gün Salı ve Perşembe günleri veli izni verilen öğrencilere uygulanacaktır.

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.