BALIKESİR GÖNEN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Liseye Geçiş Sınavına (LGS) Katılacak Öğrencilerimize Başarılar...

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ, LGS mesajı yayımladı.  
Liseye Geçiş  Sınavına (LGS) Katılacak Öğrencilerimize Başarılar...

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YILMAZ, 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Sınavı dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, sınava girecek öğrencilere başarı dileğinde bulundu.

Öğrencilik yaşamının önemli adımlarından biri olan Liseye Geçiş Sınavına girecek öğrencilere hatırlatmalarda bulunan İsmail YILMAZ; "Bu pandemi sürecinde yoğun bir çalışma temposunun ardından 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumları Sınavına gireceksiniz. Girecek olduğunuz sınav çalışmalarınızın değerlendirileceği bir vasıta olacak. Kendinize güvenin ve başaracağınıza inanın. Gireceğiniz hiçbir sınav sağlığınızdan ve sizden daha önemli değildir. Sınavınız nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın aklınızdan çıkarmamanız gereken bir şey var ki: Bizim için değerli olan sizlersiniz. Sizlere inanıyor, güveniyor, sizlerle gurur duyuyoruz.

Bu vesileyle öğrencilerimizi yetiştiren, onlara emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor, sınava büyük bir azim ve özveriyle hazırlanan tüm öğrencilerimizin ve her zaman destekleriyle evlatlarının yanında olan velilerimizin sınav heyecanını paylaşıyorum.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında öğrencilerimiz sınava kendi okullarında girecekler. Öğrencilerimiz sınava gelirken yanlarında;

*Geçerli kimlik belgesi,

*2 adet kurşun kalem,

*Silgi,

*Kalemtraş bulunduracaklardır.

Sınav giriş belgeleri okul yönetimi tarafından öğrencilerin sıralarına sınav öncesi bırakılacak. İsteyen öğrenciler yanlarında su, peçete ve dezenfektan bulundurabilecekler. Bina girişlerinde öğrencilere, velilere ve görevlilere dezenfektan uygulaması yapılacak, ücretsiz maske dağıtılacaktır. Öğrenciler binalara maske ile alınacaklardır.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09:30 ve 11:30'da başlamak üzere iki oturum olarak yapılacak sınava katılacak öğrencilerimize başarılar dilerim" dedi.

 

 

                                                                                                                                                                                                                     İsmail YILMAZ  

                                                                                                                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Kurtuluş Mah. Yılmaz Yücetürk Cad. No 1/B 10900 Gönen BALIKESİR - 0 266 762 39 97, 0 266 762 53 68

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.